Kinezjologia edukacyjna
Czy możemy ćwiczyć nasz mózg? Oczywiście, że tak. Kinezjologia edukacyjna bardzo często nazywana jest gimnastyką dla mózgu. Ta metoda terapeutyczna została stworzona przez doktora Paula Dennisona.
Ruch to podstawa
Cała metoda opiera się na ćwiczeniach fizycznych. Mają one pobudzić do intensywniejszej pracy ciało i umysł. Kinezjologia edukacyjna pomaga w terapii zaburzeń ruchowych, oraz problemów z nauką.
Gimnastyka dla mózgu!
Kinezjologia edukacyjna czerpie pełnymi garściami z różnych dziedzin nauki na przykład pedagogiki, neurologii, psychologii, fizjologii czy akupunktury. Twórca metody uważał, że aby nauka była bardziej efektywna musimy zwrócić szczególną uwagę na trzy podstawowe funkcje mózgu są to: lateralność, zdolność skupienia i ześrodkowania. kinezjologia wspomaga proces nauki zdrowych dzieci.
Kinezjologia edukacyjna jest metodą terapeutyczną, którą wykorzystuje się w pracy z dziećmi, które mają problemy z nauka. Na przykład dyslektycy, dysgraficy, osoby które borykają się z ADHD czy mają problemy z koncentracją oraz pamięcią.
Wedle założenia twórcy metody twierdzi, że proste ćwiczenia fizyczne aktywizują neuronalne w ciele człowiek. Dzięki temu ludzki mózg pracuje zdecydowanie bardziej efektywnie.
Opublikowano dnia 19 Wrzesień 2019 , kategoria: Dydaktyczne materiały edukacyjne , autor: admin.
Komentarze: brak